• Haberler
  • Spor
  • TFF, Kocaelispor'la Göztepe'yi disipline sevk etti

TFF, Kocaelispor'la Göztepe'yi disipline sevk etti

Kocaelispor, sahasında oynadığı Göztepe maçında çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, talimatlara aykırı hareket nedeniyle PFDK'ya (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu) sevk edildi. Aynı maçta çirkin kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle Göztepe de PFDK'ya sevk edildi.

Kocaelispor, sahasında oynadığı Göztepe maçında çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, talimatlara aykırı hareket nedeniyle PFDK'ya (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu) sevk edildi.Aynı maçta çirkin kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle Göztepe de PFDK'ya sevk edildi. 

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''KOCAELİSPOR Kulübü’nün 03.04.2024 tarihinde oynanan KOCAELİSPOR-GÖZTEPE A.Ş. Trendyol 1. Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “ talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ve 2023-2024 Sezonu TFF 1. Lig Müsabakaları Statüsü’nün 5/9 maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.''

Öte yandan Göztepe Kulübü de Kocaelispor maçında  çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

TFF'den yapılan açıklamada ''GÖZTEPE A.Ş. Kulübü’nün 03.04.2024 tarihinde oynanan KOCAELİSPOR-GÖZTEPE A.Ş. Trendyol 1. Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “ saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir'' ifadeleri kullanıldı.

Bakmadan Geçme