Vali'den tüyler ürperten açıklamalar!

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde koordinatör vali olarak görevlendirilen Şırnak Valisi Osman Bilgin, 'Kusura bakmayın belki geç geldim ama durum gördüğünüzden bildiğinizden çok daha vahim. Açıklanan rakamlardan en az 3-4 belki 5 kat daha kötü' dedi.

 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından 10 ilde büyük yıkım oldu. AFAD'ın son açıklamasına göre depremler nedeniyle can kaybı sayısı 40 bini, yaralı sayısı ise 100 bini aştı. Depremin 14. gününde artık arama kurtarma çalışmaları sona ererken, insanlar enkaz altından vefat eden yakınlarının tek parça cesetlerini alabilmek için beklemeye başladı. 

''150 OLÜ ÇIKAN APARTMAN VAR''

Arama-kurtarma çalışmaları ve yardım konusunda bölgede iktidara yönelik tepkiler sürerken, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde koordinatör vali olarak görevlendirilen Şırnak Valisi Osman Bilgin’in itiraf gibi açıklamaları gündeme damga vurdu. Osman Bilgin, depremzedelerle yaptığı görüşmede şu ifadeleri kullandı:

Yaşadığımız afet çok büyük bir afet. Bir örnek vermek istiyorum. Nurdağı ilçesini kaldırıyoruz. Komple yıkıyoruz. Tamamını yüzde yüzünü yıkıyoruz. Yaşanan felaketi anlayın diye anlatıyorum size. Şu anda 150 ölü çıkan apartman var.

''GERÇEK RAKAMLAR AÇIKLANANDAN 5 KAT DAHA KÖTÜ''

Şunu anlatmaya çalışıyorum biz insan olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Biz onun için buraya geldik. İnsan olma gereği. Devletin temsilcisi olarak sizlerle beraber olmak, sizi dinlemek için geldim.

 Kusura bakmayın belki geç geldim ama durum gördüğünüzden bildiğinizden çok daha vahim. Açıklanan rakamlardan en az 3-4 belki 5 kat daha kötü. Bazı illeri komple yıkıp yeniden iller yapacağız.

GEÇ GELDİKLERİ İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Dolayısıyla gördüğünüz İstanbul veya Erzincan depremi… Hiçbirine benzeyen bir deprem değil. Şehirler haritadan silindi, yeni haritalar oluşturulacak. Devlet olarak, devletin görevlileri olarak geç gelmişsek sizden özür diliyoruz.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme