Vali Yavuz, Halkevi'nde incelemelerde bulundu

Vali Seddar Yavuz, ilimizin sembolü ve Cumhuriyet döneminin önemli eserlerinden biri olan İzmit Halkevi binasının restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Seddar Yavuz’un talimatlarıyla 2023 yılı Nisan ayında başlanan İzmit Halkevi’nin devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Seddar Yavuz, yetkililerden bilgi aldı.  Vali Seddar Yavuz, gençlik merkezi olarak hizmete devam edecek ve içerisinde çok amaçlı salon, kitap kafe ve ses kayıt odası gibi çeşitli aktivitelerin yapılabileceği İzmit Halkevi’nde yürütülen çalışmaların bir an önce tamamlanmasını isteyerek, çalışanlara işlerinde kolaylıklar diledi. Yapılan değerlendirmelerin, incelemelerin ve istişarelerin ardından Vali Seddar Yavuz alandan ayrıldı.

Vali Seddar Yavuz’a inceleme ziyaretleri sırasında Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Yatırım İzleme Müdür V. Emrah Çalış, Gebze Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ferit Çakır ve MAVVA Firma yetkilileri Erol Gürsoy ile Murat Öztürk Çevik eşlik etti.

1937 yılında temeli atılan ve 19 Şubat 1941 tarihinde Türkiye'de modern mimarinin ilk örneklerinden biri olarak hizmete açılan Halkevi Binası; Şehir Lokantası, Turizm Müdürlüğü, Öğretmenler Lokali, Musiki Cemiyeti gibi kurum ve kuruluşlara mekân olma özelliğini taşımış olup 1980 yılından bu yana İzmit Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu olarak faaliyete devam etmiştir.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme