• Haberler
  • Gündem
  • Vali Yavuz ve Başkan Büyükakın vatandaşlarla bayramlaştı

Vali Yavuz ve Başkan Büyükakın vatandaşlarla bayramlaştı

Kurban Bayramı namazını Yeni Cuma Camii'nde eda eden Vali Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, namaz sonrası cemaatle bayramlaştı.

Bayram namazına gelen çocuklarla da yakından ilgilenerek sohbet eden, bayramlarını kutlayan, bayram coşkularına, sevinçlerine ortak olan Vali Yavuz ve Başkan Büyükakın, hediyeler vererek onları sevindirdi.

Namaz sonrası açıklama yapan Vali Seddar Yavuz: “Hem aziz milletimizin hem de İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyorum. İnşallah bayram; İslam âleminde huzurun, barışın başlangıcı olur. Yaşanan acılar son bulur ve tüm insanlığa da huzur getirir.” dedi. 

Vatandaşların huzuru için günlerdir tekrarladığı ve vatandaşlarımızı uyardığı konuların üstünden bir daha geçen Vali Yavuz, şu sözlerle konuşmasına devam etti: “Trafiğe çıkacak kardeşlerimizin araçlarını dikkatli kullanmalarını, kurallara ve tedbirlere riayet etmelerini; kurban kesecek kardeşlerimizin de hem dini kurallara uymalarını hem de çevremizi koruyarak kurbanlarını kesmelerini arzu ediyoruz.” 

Bayramlarda ziyarete ihtiyacı olan tüm kesimlerin ziyaret edilmesinin, gönüllerinin alınmasının önemine değinen Vali Yavuz: “Bayramların kardeşlik ve barışma günleri olması vesilesiyle büyüklerimizi, bize ihtiyacı olanları ziyaret edip, gönüllerini alarak, kurban etlerimizi ihtiyaç sahiplerine dağıtarak güzel bir bayram geçirilmesini temenni ediyorum.” dilekleriyle hitaplarını sonlandırdı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bayram sonrası yaptığı açıklamada ''Tüm İslam Alemi'nin kurban bayramını tebrik ediyorum. Sağlık, sıhhat mutluluk içinde nice bayramlara erişmemizi Canab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Bu bayramın Gazze başta olmak üzere dünyaki zülmün hüküm sürdüğü, zalimlerin kan ve gözyaşı akıttığı coğrafyadaki barışa vesile olmasını, kardeşliğin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu arada yakınlarını ziyarete gidecek olanların ulaşım konusunda dikkatli olmasını, dikkatsizlikle ortaya çıkabilecek kazalara karşı uyarıyorum. Aziz milletimizin ve tüm İslam Alemi'nin kurbam bayramınını bir kez daha tebrik ediyorum'' dedi.

 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme