Birlikte Güzeliz projesine Kocaeli'de de iki ögretmen ve ögrenci

Türkiye'nin 81 ilinden 81 öğretmen ve öğrencilerin resimlerinin yer aldığı , 'Birlikte Güzeliz' adlı resim sergisi Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi'nde sanatseverlerle buluştu.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi yine özel bir sergiye sahne oluyor. Türkiye'nin 81 ilinden öğretmen ve öğrencilerin eserlerinden oluşan 200'e yakın çalışma düzenlenen sergide izlenime açıldı. “Birlikte Güzeliz” adı verilen ve  Bursa Yıldırım Adnan Menderes Ortaokulu ev sahipliğinde düzenlenen serginin koordinatörü Bursalı görsel sanatlar öğretmeni Sevda Eren.

Türkiye’nin dört bir yanından öğretmen ve öğrenciler, Tük ressamların kadın portrelerinde Frida Kahlo esintilerinin yer aldığı çalışmalarıyla sergiye katıldı. Daha önce Bitlis Tatvan, ardından da Antalya’da düzenlenen “Birlikte Güzeliz Resim Sergisi” üçüncü kez sergilendiği Bursa’da sanatseverlerden yoğun ilgi görüyor.

 

KOCAELİ'DEN İKİ ÖGRETMEN

81 ilden katılımın gercekleştigi projede ilimizden de iki ögrencileriyle katıldı.

Gölcük Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu Görsel Sanatlar ögretmeni Emine Tüfekçioğlu ögrencisi Asya Nefes Altunsu ile katılırken, Körfez Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Ögretmeni Hamit Gış'da öğrencisi Ela Yağmur Maden ile projeye dahil oldular ve Kocaeli'yi temsil ettiler.

12 Ekim’de açılan sergi 23 Ekim’e kadar Konak Kültürevi’nde sanatseverlerin izlenimine açık kalacak.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN