Eğitim

Eğitim Haberleri

Kanser tedavisi gören öğretmene yürek ısıtan kutlama

Kocaeli'de bir süredir kanser tedavisi gören öğretmen Hayriye İlhamoğlu'na Öğretmenler Günü'nde öğrencileri sürpriz kutlama yaptı. İlhamoğlu'nun evinin önünde toplanan minikler, öğretmenlerine şarkı söyleyerek moral verdi.

KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 6 Kasım'da yapılan 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim Sonuçları sonuçları açıklandı.

Sınıfta öğretmen ringde boksör

İstanbul Pendik'de matematik öğretmenliği yapan Fatma Hanım Gökçe, hobi olarak başladığı ve derslerden sonra antrenmanlarına gittiği boks ve kick boks sporlarında başarıdan başarıya koşuyor.

Gönül gözü ile öğrencilerini geleceğe hazırlıyor

Doğuştan görme engelli edebiyat öğretmeni Dilek Karaca, tüm engelleri öğrencileriyle birlikte aşıyor. Özverisiyle takdir toplayan Dilek Öğretmen, gönül gözü ile öğrencilerini geleceğe hazırlıyor.

Yazar Hayati İnanç ‘Ailem Kocaeli'de

Yazar Hayati İnanç, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde Kocaelililerle buluşacak

19 milyon öğrenci bugün ders başı yaptı

Yaklaşık 19 milyon öğrenci, 9 günlük ara tatilin ardından bugün ders başı yaptı.

Nüfus müdürlüğü açık olacak

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı nedeniyle İzmit İlçe Nüfus Müdürlüğü açık olacak

Üniversite teknoloji takımlarına tam destek

Büyükşehir, Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin E-Gençlik teknoloji takımlarına destek vermeye devem ediyor

Polis adayları bu kursta hazırlanacak

Büyükşehir, geleceğin polis adayları için hayata geçirdiği ücretsiz Fiziki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Kursuyla gençleri hayallerine bir adım daha yaklaştıracak

Akran zorbalığı yapan disipline gidecek

Yapılan yeni düzenleme ile "siber zorbalık" ile "akran zorbalığı" yapan öğrencilere disiplin işlemi yapılacak. Ceza gerektiren davranış ve fiillerde bulunan öğrencilere, iyileştirici, geliştirici veya yönlendirici çalışmalar ile topluma hizmet, ödev ve proje çalışmaları yapılacak.

KYK burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Burs ve Öğrenim Kredisi başvurularının başladığını açıkladı. Başvurular 17 Kasım Perşembe günü saat 23.59'a kadar devam edecek.

Büyükşehir'den ek sefer

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bugün ve yarın gerçekleştirilecek İstanbul Üniversitesi AUZEF Güz Dönemi Sınavı iççin ek sefer düzenleyecek

Son ders zili bugün çalacak

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 19 milyonu aşkın öğrenci, 14-18 Kasım'da 2022-2023 eğitim öğretim yılı ilk ara tatilini yapacak.

ALES giriş belgeleri erişime açıldı

20 Kasım'da gerçekleştirilecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı giriş belgeleri erişime açıldı.

Ara tatil yarın başlıyor

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 19 milyonu aşkın öğrenci 9 günlük birinci ara tatile yarın çıkacak. 2022-2023 eğitim öğretim yılı ilk ara tatilinin ardından öğrenciler, 21 Kasım'da yeniden ders başı yapacak.

Öğrencilere müjde! Ara tatil başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri bu ay ara ara tatil yapacak.

Açıköğretim Fakültesi’nin yeni web adresi öğrencilerle buluşuyor

Açıköğretim ailesine katılan ve katılmak isteyen tüm öğrencilere daha faydalı ve kolay erişilebilir olmak amacıyla 'Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Staj ve Uygulama Dersleri' isimli web sitesi öğrencilerin erişimine açıldı.

Toplam 777 haber.