Bitirin şu işi artık! - Tahsin Keskin

Bitirin şu işi artık!


Milli maç nedeniyle bir hafta ara verilen Trendyol 1.Lig’de takımların transfer çalışmaları devam ediyor.

Son haftalarda transfer hamleleriyle dikkat çeken Kocaelispor’un eksik mevkileri için Yılport Samsunspor’un oyuncuları olan Fofana ve Bennasser’le görüşmeleri gerçekleştirirken  Yılport Samsunspor’da çok ilginç bir gelişme yaşandı.

Yılport Samsunspor’un, TFF 1. Ligi’nde oynarken kadrosuna kattığı Dja Djadje, Kevin Boli, Melunoviç, Çinari, Navikovas transferlerindeki oyuncu fesihlerinden dolayı UEFA tarafından iki dönem transfer yasağı aldığı ve kulübün avukatlarının konuyu CAS’a taşıdığı halde CAS’tan Samsunspor’a olumsuz cevap verildiği iddia edildi.

Son sürat transfer çalışmalarına devam eden ve son transferlerine TFF’den lisans çıkartan Yılport Samsunspor’da tedirginlik devam ederken Başkan Yüksel Yıldırım’ın, transfer sezonunun sona ereceği 15 Eylül'den sonra bir basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

Bu transfer sezonunda Yılport Samsunspor’un, UEFA’dan ceza alması durumda Kocaelispor’un transfer görüşmelerini yaptığı Yılport Samsunsporlu oyuncular olan Fofana ile Bennasser’e izin verilmeyeceği iddia edildi.

Güvenilir kaynaklardan edindiğim bilgilere göre Yılport Samsunspor’a UEFA’dan transfer yasağı geleceği haberleri doğru.

Ancak bu transfer yasağının bu dönemi kapsamayacağı ve 15 Eylül 2023 tarihine kadar Yılport Samsunspor’un transferlerine izin verileceğini öğrendim.

Ayrıca Başkan Yüksel Yıldırım’ın önceki menajer döneminde transfer edilen ve takımda görmek istemediği Fofana ve Bennasser’in başka takımlara gitmesi yönündeki kararında herhangi bir değişiklik olmadığı bilgisine de ulaştım.

Yani Yeşil-Siyahlı yöneticilerin ellerini biraz çabuk tutmaları durumunda transfer görüşmelerine devam edilen Yılport Samsunspor’un oyuncuları Fofana ve Bennasser’in Kocaelispor’a transferleri konusunda şu anda hiçbir engel yok.

Ancak Fofana ve Bennasser’in transferlerinde şöyle bir tehlike var.

İki oyuncunun da Süper Lig ekipleri ile görüştüğü özellikle Fofana'nın transferinde istekli olan kulüplerin daha fazla olduğu bilgisine ulaştım.

Süper Lig ekipleri'nden bonservis talep eden Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın Kocaelispor'dan böyle bir talebinin olmadığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

O yüzden biz de yönetime buradan seslenelim;

Fazla uzatmadan, bitirin şu işi artık!

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
01Ekm

Bir kongreden daha fazlası!

30Eyl
29Eyl

Sizi Allah’a havale ediyorum!

28Eyl

Fırıldak olmanın ne alemi var?

26Eyl

Kocaelispor üvey evlat mı?