Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Yüzlerce siteye erişim engeli!

Adana’da kurumların isimlerini kullanarak vatandaşların kredi kartı bilgileri, şifreleri ile sosyal medya hesaplarının ele geçirilmesi maksadıyla oluşturulan, yasa dışı bahis oynatılan, müstehcen ve fuhuş amaçlı kullanılan 177 internet sitesine erişim engellendi.

1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda çalışmayacak

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan milyonlarca kullanıcısını üzecek haber geldi.

Twitch hacklendi

Özellikle online oyun oynayanların yoğun olarak kullandığı Twitch'in dün gece hacklendiği ortaya çıktı.

Netflix ve Amazon Prime Video’ya rakip geliyor

ABD merkezli dizi ve film içerik platformu HBO Max'in aralarında Türkiye'nin de olduğu Avrupa pazarına giriş yapacağı açıklandı.

WhatsApp o telefonlarda çalışmayacak

WhatsApp, 1 Kasım 2021'den itibaren hem Android hem de iOS sisteminde yer alan eski cihazlarda artık güncellenmeyeceğini duyurdu. Telefonlarda mevcut WhatsApp uygulaması çalışmaya devam edecek ancak güncelleme ve iyileştirme alınması engellenecek.

Youtuber'lara kötü haber

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bir yıla yakın süreden beri üzerinde çalıştığı Vergi Reformu Paketi’yle ilgili son rötuşlar yapıldı. Paketin önümüzdeki hafta TBMM’ye gönderilmesi ve ilk yasalaştırılacak düzenleme olması planlanıyor.

Avrupa Birliği’nden Apple’a kötü haber

Avrupa Birliği, perşembe günü bir Avrupa Komisyonu önerisi kapsamında cep telefonları, tabletler ve kulaklıklar için ortak bir şarj portuna sahip olmayı hedeflediğini açıkladı

Facebook’la ilgili bir skandal daha: Eski yöneticisi itiraf etti

Son dönemde kullanıcılarının veri gizliliği, akıl sağlığı ve mahremiyet konularında birçok tartışmanın odağında olan Facebook'un eski yöneticilerinden biri Wall Street Journal'a itirafta bulundu

Apple duyurdu; Milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiriyor

Apple, hackerlerin iMessage uygulaması üzerinden iPhone'lara kolaylıkla girmesini sağlayan bir casus yazılımı keşfetti. Şirket, söz konusu açığı kapatmak üzere 'acil' uyarısıyla bir güncelleme yayınladı

Dünya devi Google’dan düşük maaş skandalı

ABD'li teknoloji devi Google'ın geçici çalışanlara yaptıkları ödemelerle ilgili bir skandal ortaya çıktı. Google'ın Birleşik Krallık, Avrupa ve Asya'daki binlerce çalışanına düşük maaş ödedi.

Twitter yeni özelliğini duyurdu

2006 yılından beri sosyal medyanın önemli platformlarından biri olarak öne çıkan Twitter, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Platform, kısa zaman önce yayınladığı ufak tasarım değişikliklerinden sonra şimdi de kullanıcıların takipçi listelerini düzenlemelerine izin veriyor

Twitter'dan bomba özellik: O sorun ortadan kalkacak

Sosyal paylaşım platformu Twitter, eski tweet'ler için kullanıcılarına yeni bir özellik sundu. Alınan yeni karara göre 'sosyal gizlilik paketi' sayesinde kullanıcılar artık eski tweetlerini arşivleyebilecek.

WhatsApp duyurdu: Bu telefonlarda çalışmayacak

WhatsApp, 1 Kasım'dan itibaren eski Android ve İOS modelleri için güncelleme çıkarmayacağını açıkladı. Bundan böyle bahsi geçen telefonlarda WhatsApp kullanılmayacak

Instagram çöktü!

Ünlü sosyal medya platformu Instagram’a ulaşım sağlanamadığı belirtiliyor

Apple’dan komisyon adımı

ABD'li teknoloji devi Apple, uygulama mağazası kurallarını gevşeterek Netflix gibi şirketlerin Apple'a komisyon ödemeden müşteri edinmelerine izin verecek.

Apple’nin açığını bulmuştu, servet sahibi oluyor

Geçen yıl Apple’nin açığını bularak gündeme gelen Aydın Didimli genç servet sahibi oluyor. 21 yaşındaki Hüseyin Çoban, firmadan kendisine hediye olarak önemli miktarda para teklif edildiğini söyledi.

Yanlış bilgi yayılması devam ediyor

Sosyal medya platformu Facebook'un, "Yanlış bilgiyi yayanları durdurmak" zor şeklindeki açıklamasının ardından Alman Marshall Fonu bünyesindeki bir düşünce kuruluşundan çarpıcı bir araştırma geldi.

Apple ofislere geri dönüş tarihini erteledi

Teknoloji devi Apple, ofislere geri dönüş tarihini gelecek yıla erteledi.

Bakanlık'tan siber saldırı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı domainlerine siber saldırı yapıldığı ortaya çıktı. Bakanlıktan yapılan açıklamada konunun adli makamlara iletildiği ve inceleme başlatıldığı belirtildi

Toplam 98 haber.