Teknoloji

Teknoloji Haberleri

WhatsApp ticari işlemlerden ücret alacak

WhatsApp, işletme hesaplarının müşterileriyle de ilişki kurmasını sağlıyor. Birçok ticari hesabın WhatsApp numarası bulunuyor. Facebook, ticari hesapların WhatsApp kullanımından ücret almaya hazırlanıyor.

VPS Server Nedir? VPS Server Halen Tercih Edilebilir Mi?

VPS Server Nedir? VPS Server Halen Tercih Edilebilir Mi? VPS Server Avantajları Nelerdir? İşte bütün bu soruların cevapları bu yazıda...

Koronavirüsü yerli mikroskopla görüntülediler

Fırat Üniversitesi araştırmacıları, koronavirüsü ODTÜ'lü bilim insanı tarafından geliştirilen atomik kuvvet mikroskobu ile üç boyutlu görüntülemeyi başardı.

WhatsApp'a yepyeni üç özellik daha!

WhatsApp, milyonlarca kullanıcısını yakından ilgilendiren 3 yeni özelliğini kullanıma sunuyor.

WhatsApp’tan kötü haber geldi!

WhatsApp, koronavirüs nedeniyle artan internet kullanımı sebebiyle sunucularda oluşan yoğunluğu azaltmak için video paylaşımlarına kısıtlama getirdi.

Apple’den flaş karar

Teknoloji devi Apple, App Store kullanım şartlarını güncelledi.

“2023’e kadar 23 akıllı ürün çıkarmayı hedefliyoruz”

Gebze TÜBİTAK Yerleşkesinde düzenlenen Ulusal Yapay Zeka Stratejisi ve Yapay Zeka Enstitüsü Çalıştayı’na katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “2023’e kadar yıkıcı teknoloji alanlarında 23 akıllı ürün çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Siber dolandırıcıların yeni tuzağı...

Uzmanlar kişisel verilerini sızdırmış olabilecek kişilere tazminat ödediği ve dünya genelinde herkesin bundan yaralanabileceği ile ilgili bir tespit yaptı.

iPhone fiyatlarına flaş gece zammı!

Apple'ın yeni ürünlerini tanıtmasından önce kapattığı online satış sitesi Apple Store'da, iPhone Xs, Xs Max ve X'nin tanıtılmasından hemen ardından 256 GB'lik iPhone 8'in fiyatı 7999 TL'ye yükseltilirken, 256 GB'lik iPhone 8 Plus'ın Türkiye'deki satış fiyatı ise tam tamına 8999 TL'ye fırladı.

Bakan Varank; Bilişim Vadisi teknoloji üssü olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki yapımı devam eden Bilişim Vadisi'nde incelemelerde bulunarak, "Bilişim Vadisi, oluşturacağımız güçlü ekosistemle dünya ölçeğinde bir teknoloji üssü olacak" dedi.

Toplam 105 haber.